نکات طلایی بازسازی آشپزخانه

در هر خانه ای آشپزخانه یکی از پرکاربردترین فضاهای داخلی است . از این رو طراحی دکوراسیون داخلی آشپزخانه از لحاظ زیبایی و همچنین از لحاظ عملکردی مورد توجه بسیاری از طراحان است. با تغییرات جزئی می توان قلب خانه را به محیطی دلنشین و آرامش بخش تبدیل نمود .
طراحی، ساخت و نصب انواع کابینت ( ممبران، های گلاس، ام دی اف)
اصلی ترین عنصر در آشپزخانه کابینت آشپزخانه است. امروزه با توجه به معماری داخلی خانه ها ، تقریبا از تمام نقاط خانه ، کابینت آشپزخانه به چشم می خورد. با طراحی حرفه ای کابینت توسط طراحان این صنعت، می توان فضای داخلی خانه را متحول نمود. امروزه کابینت ها دارای تنوع بسیاری در طرح، رنگ، جنس و قیمت هستند.
طراحی و نصب انواع کاشی بین کابینتی به صورت چسبی و ملاتی
علی رغم پوشش ۶۰ تا ۷۰ درصدی دیوارهای آشپزخانه توسط کابینت ها، کاشی های بین کابینت در آشپزخانه علاوه بر زیبایی ذاتی خود ، به زیباتر جلوه کردن کابینت های آشپزخانه نیز می افزاید. کاشی های بین کابینت با وجود فضای اندکی که به خود اختصاص می دهند، با انتخاب صحیح و متناسب با فضای داخلی آشپزخانه می توان جلوه ای دو چندان به آشپزخانه بخشید .
طراحی و اجرا انواع سنگ، سرامیک و کفپوش
برای انتخاب جنس و طرح کف آشپزخانه باید به نکاتی از قبیل دکوراسیون داخلی آشپزخانه، قابل شست و شو بودن و مواردی از این دست توجه نمود. مصالحی که برای کف آشپزخانه استفاده می شود علاوه بر ضد لک بودن ، بایستی در برابر شوینده ها مقاومت کافی داشته باشد.
طراحی و اجرا انواع بلوک شیشه ای
بلوک های شیشه ای یکی از مصالحی است که برای هر نوع سبک دکوراسیون آشپزخانه مناسب است. به وسیله بلوک های شیشه ای که دارای طرح ها و رنگ های متنوعی هستند علاوه بر جداسازی قسمت های مختلف بدون کاهش میزان نور طبیعی ، می توان زیبایی دوچندان به فضای آشپزخانه بخشید. استفاده از بلوک شیشه ای در آشپزخانه باعث بزرگتر شدن محیط به دلیل انعکاس نور و همچنین ایجاد محیطی آرامشبخش و تازه در فضای آشپزخانه می گردد.
اجرای ایزوگام و قیرگونی کف آشپزخانه
ایزولاسیون آشپزخانه مانند سرویس های بهداشتی، اجرا می شود؛ بدنه دیوار تا ارتفاع ۱۰ الی ۲۰ سانتیمتری اجرا می گردد، لوله فاضلاب از کف برش خورده اما لوله های لباس شویی و ظرف¬شویی اگر در کف قرار دارند بریده نشده بعداز سرامیک کف بریده شوند. ایزولاسیون آشپزخانه با یک لایه قیرگونی جواب می دهد ولی بهتر است جهت اطمینان دولایه اجرا گردد.